למה ילדים בלונדינים לא נשארים בלונדינים?

הצועדת שאלה בבדיחות הדעת:

למה הקיבוצניקית הייתה בלונדינית כשהיא הייתה קטנה ועכשיו היא ברונטית אינטיליגנטית?

ובכן, המערכת מוכנה לכל אתגר, גם לשאלות חצי-רטוריות הנשאלות כבדרך אגב. ויש לנו תשובה:

צועדת יקרה, הסיבה שאנשים הנראים רגילים לחלוטין בבגרותם יכולים להתהדר באלבום תמונות ילדות המשופע בהוכחות להיותם בלונדינים בעבר, היא זו: צבע השיער נוטה להשתנות מבלונדיני לחום ככל שאנו מתבגרים. נקודת התפנית תהיה בדרך כלל קצת לפני גיל ההתבגרות. בגיל זה מתפתחות גם מערכות אחרות בגופינו, ביניהן מערכת המין. זניחת צבע השיער הבהיר מאפשרת לגוף לשמר את מאגר החומצות הפוליות שלו, מאגר החשוב לו מאוד להמשך הדרך. שכן, חוסר בחומצה פולים אצל נשים יכול להוביל למומים בעובר, וחוסר שלה אצל גברים יכול לגרום לספירת זרע נמוכה (מה שיוביל, אצל גברים, לאגו נמוך עוד יותר). אוקיי, תשאלו: אם חומצה פולית היא כל כך חשובה, מדוע מתעקש הגוף להיות בלונדיני מכלתחילה? ובכן, השיער הבלונדיני מאפשר באיזושהיא דרך שלא ירדתי לשורשה (נא לשאול ביולוג מקצועי) סינתזה של ויטמין D, שמתברר שמסייע מאוד לבניית העצמות בזמן הילדות.

ומאיפה צצו הבלונדיניות הארורות האלה בכלל? ובכן, לפני עשרות אלפי שנים כלל לא היו בלונדינים ובלונדיניות בעולם. הם החלו להופיע לא בגלל תהליך הברירה הטבעית, שכן תהליך זה אורך שנים רבות ואינו יכול לבוא לידי ביטוי בפרק זמן שהוא כה קצר אבולוציונית. ההסבר להופעתם נעוץ בתהליך שנקרא ברירה מינית. למה הכוונה? איפשהו בעידן הקרח היה מחסור גדול בגברים (מתו בציד וכו'). מספר הנשים היה גדול יותר ממה שהגברים יכלו להסתדר איתו, והחלה תחרות אכזרית. מי שהתבלטה מעל חברותיה זכתה להקים בית ומשפחה ולהעביר את המטען הגנטי שלה הלאה. מי שהייתה בלונדינית, או לפחות בהירה יותר, התבלטה וגדלו סיכוייה להיבחר כאחת מבנות המזל שיזכו ללדת בצרחות ולנגב את הטוסיק למיליון זאטוטים. מיותר לציין שחלק גדול ממליוני הזאטוטים זבי החוטם הללו יצאו בלונדינים. וגם הם התחתנו עם בלונדיניות ועשו עד ועוד ילדים צהובים. וכך באו לעולם מרלין מונרו ופמלה אנדרסון.

אוי, אבל רגע! אלה בכלל לא בלונדיניות אמיתיות. אז מי כן?  אומה תורמן? לא. בראד פיט? לא צריך, יש לו מספיק. דייויד בקהאם? היה מת. טוב, אז כנראה רק יעל בר זוהר ועוד אחת, בלונדינית, גבוהה, חברת מועדון המכחישה את היותה שייכת לעם הנהנה יותר. אגב, ישנם בלונדינים כמעט בכל חלק מהחברה האנושית, ולא רק באירופה (או בהולנד), כפי שאנשים נוטים לחשוב. שם פשוט אחוזם באוכלוסיה הוא גבוה יותר.

wpid-wp-1421940340523.jpeg

ולסיום, בדיחת-בלונדיניות (כמעט) תקינה-פמיניסטית:

עיוור מגיע בטעות לבר של נשים. הוא שותה ומשתכר וכטוב ליבו בבירה שואל בקול: "מישהו רוצה לשמוע בדיחה על בלונדיניות?". האישה שישבה לידו אמרה לו בקול רועם: "תשמע, בגלל שאתה עיוור נראה לי שכדאי לעדכן אותך בחמש עובדות: 1. הברמנית בלונדינית .2. המאבטחת בלונדינית. 3. אני בלונדינית, שוקלת 100 קילו ויש לי חגורה שחורה בקראטה. 4. האישה שיושבת מהצד השני שלך בלונדינית ומתאגרפת מקצועית .5. לידה יושבת מרימת משקולות בלונדינית. אתה עדיין רוצה לספר את הבדיחה?". העיוור חשב לרגע ואמר: "לא, אין לי כוח להסביר אותה חמש פעמים".

ואני מקווה שכולכם הבנתם. אם לא, אנא סעו לבית ההורים וחטטו באלבומים הישנים. אולי תגלו שם איזה בלונדיני קטן לבוש בבגדים שלכם.

בברכת יום צהוב,

מ. שאילתא.

1 comment for “למה ילדים בלונדינים לא נשארים בלונדינים?

  1. מיתי
    22 במאי 2012 at 11:07

    אז ככה – בקשר לויטמין D. עור ושיער בהיר מאפשר, במקומות בעולם בהם חסרה שמש, לקלוט יותר מקרני השמש וכך לקבל ויטמין D, שזה בדיוק הפוך מעור ושיער כהה, שגורם לפחות מקרני השמש להיקלט וכך להישרף פחות ולהסתרטן פחות. אז כמו שזה לא מקרי שבאפריקה אנשים שחורים, מסיבות אבולוציוניות דומות האירופאים (ובעיקר בצפון אירופה) לבנים ובלונדינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *