תאריכו את זה- מזון קפוא

בוקר טוב לכולם,

המערכת מבקשת לברך את המצטרפת החדשה למועדוננו, שתיקרא מעתה: "המטיילת". ברוכה הבאה!

ולענייננו:

היום לפני 77 שנים בדיוק, ב- 6 במרץ 1930, הוצע לראשונה למכירה מוצר חדש: מזון קפוא.

ממציא המזון הקפוא היה אדם בשם קלרנס בירדסאיי (Birdseye)‏, נהג מונית אמריקאי שכל מה שהעסיק אותו תקופה מסוימת היה כיצד לספק למשפחתו מזון טרי במשך כל השנה. אחרי שראה את תושבי הקוטב הצפוני מקפיאים דגים מיד עם הוצאתם מהמים (כלומר, שמים אותם בתוך חביות עם מי ים- הם כבר קפאו לבד בטמפרטורת החדר), ולאחר מכן, מפשירים ואוכלים אותם, נצנצה במוחו האפשרות להקפיא אוכל ולאחר מכן להפשירו ולאכול אותו, בלי לאבד מטעמו. ב- 1923, לאחר השקעה מדהימה של 7$ בלבד בציוד (שכלל בעיקר מייבש שיער וכמה חביות), הוא פיתח ושכלל מכונה להקפאה ואריזה של מזון. הנה תמונה של אחת הסקיצות הראשונות:

beye2

אגב, ב- 1929 קנתה מבירדסאיי את הפטנט חברת תאגיד מזון אמריקאית, עבור הסכום הפעוט של 22$ מיליון דולר. כמה אחוזי רווחים זה יוצא?

כאמור, ב- 1930, היום לפני 77 שנים בדיוק, יצא לדרך ניסוי שנקרא "ניסוי ספרינגפילד", שבמסגרתו הוצגו למכירה 26 סוגי מזונות קפואים ב- 18 סופרמרקטים בעיר ספרינגפילד, מסצ'וסטס. בין המזונות הקפואים הראשונים היו בשר, דגים ופירות ים, ירקות ופירות. הניסוי הוכתר בהצלחה, והמרכולים החלו למכור מזון קפוא. מכיוון שהייתה זו תקופת השפל הכלכלי בארה"ב, מרכולים רבים לא יכלו להרשות לעצמם לרכוש מקררים לצורך אחסון המזון הקפוא. בירדסאיי נחלץ לעזרתם ופיתח את מקרר התצוגה, שהיה זול יותר ונראה כך:

birdseye-clarence

אז תאריכו את זה שבזכות המצאתו של בירדסאיי יש בכל מקרר שקיות סנפרוסט עם אפונה/גזר/ברוקולי קפואים. אחרת מה היינו שמים על קרסול נקוע, על "פנס" בעין או על כווייה ביד? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *