תאריכו את זה- רוצחי לב בודד

שלום לכולם,

היום לפני 56 שנים בדיוק, ב- 8 במרץ 1951, עלו יחדיו על הכסא החשמלי צמד הנאהבים-רוצחים שהיו ידועים בכינוים: The lonely heart killers‏.

חברי הצמד היו מרתה בק, אשה שמנה ומכוערת, וריי פרננדז, איש קטן וקירח.

ריי פרננדז היה פושע קטן שהסתפק בסכומים פעוטים שהרוויח מפשעים מזדמנים. ב- 1947 הוא החליט לחבוש פאה על ראשו הקירח ולנסות את מזלו בקרב המין השני. הוא נרשם למועדון הלב הבודד, משרד שידוכים קטן סמוך למקום מגוריו. האשה הראשונה שענתה לפנייתו הייתה מבוגרת, אך פרננדז לא נתן לעובדה המצערת הזו לרפות את ידיו. הוא החליט להוציא מתוק מעז, פיתה אותה לבטוח בו ולתת לו גישה לחשבון הבנק שלה, ואז רוקן אותו ונעלם.

באותו זמן ממש נרשמה מרתה בק לאותו משרד שידוכים. גורלה היה אמור להיות דומה לגורל האישה המבוגרת, אך קשר בלתי צפוי נוצר בין הגמד הקירח והמפלצת השמנה. הם התאהבו. פרננדז, שלא יכול היה לעמוד בקסמיה של מרתה, התוודה בפניה על תוכנית הפעולה שלו. מרתה, במקום להיעלב, דווקא התלהבה, ומיד ביקשה להצטרף. כך החלו ימים עליזים בהם פרננדז היה עונה למודעות של משרד השידוכים, מרתה בק מציגה את עצמה כאחותו, להגדלת האמינות, פרננדז נושא לאישה את הקורבן התורן, ואז שודד את כספה ונעלם עם מרתה לעבר השקיעה. אך בשלב מסוים השקיעה כבר לא הספיקה והזוג החל לרצוח את קורבנותיו. כדי לעשות את כל העסק יותר מעניין, הם גם קיימו יחסי מין לא-שגרתיים מול הגופות הטריות.

הקורבן האחרון של הזוג הייתה אישה ממישיגן, שחשדה כי האח והאחות אינם תמימים כפי שהם מציגים את עצמם. היא לא הסכימה להתחתן עם פרננדז, או לתת לו גישה אל חשבון הבנק שלה. פרננדז, בתגובה, עשה מה שהוא רגיל לעשות. הוא רצח אותה ואת בתה בת השנתיים, וטמן את גופותיהם במרתף. בשלב זה היו כבר השניים תחת מעקב של המשטרה, שלא התקשתה, לאחר חקירה קצרה וחיפוש, למצוא את הגופות. פרננדז ומרתה בק הודו ברצח הזה, וב- 15 הגופות האחרות שהותירו אחריהם. הוידוי נעשה מתוך נקודת הנחה שבמישיגן אין עונש מוות על רצח. זה היה נכון, אבל הם לא לקחו בחשבון שיעמידו אותם לדין במקום אחר, כמו מדינת ניו יורק, למשל, שם עונש המוות היה פופולארי מאוד. ברגע האחרון הם ניסו לשנות טקטיקה ולטעון לאי-שפיות, כשהם מביאים כהוכחה את הרגלי המיטה הבלתי-רגילים שלהם (להנאת הקהל), אך זה לא עזר.

היום, אמור, לפני 56 שנים, הם הוצאו להורג בכסא החשמלי.

אז תאריכו את זה  שהיום קיימות אפשרויות לניתוחים פלסטיים של שאיבת שומן והשתלת שיער, כך שאנשים מכוערים לא חייבים להידרדר לפשע.

יום טוב ויפה,

מ. שאילתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *