מזל טוב לבעל אלף המבטאים!

בעל אלף מבטאים (להלן: בא"מ) יקר,

מכיוון שמקום מושבך הנוכחי הוא הרפובליקה העממית של סין, לא יכולת לשים לב לחופשת הפסח החביבה שהייתה לנו כאן בארץ הקודש, מקום מושבה של המערכת. זו הסיבה לאיחולי יום ההולדת המאוחרים, וקבל נא את התנצלותנו מקרב לב. דע כי לא שכחנו וכי אנחנו אוהבים אותך.

ולעניינו

ב- 6 באפריל, ביום בו חגגת את יום הולדתך ה- 35, נולדו כמה מועמדים פוטנציאליים להיות בעלי עניין לטור זה. ואתה יכול לבחור האם לחלוק את היום הזה עם היורשת של אנה פרנק, עם מגלה ה-DNA‏, או עם רוצח סדרתי. ונפרט לך קצת על כל אחד, להקל עליך את ההחלטה:

1.      ובכן, היורשת של אנה פרנק היא הלגה דין, נערה הולנדית שנולדה ב- 6 באפריל 1925. היא כתבה יומן המיועד לחברה ההולנדי, על חייה וחיי משפחתה במחנה ריכוז בהולנד. הלגה דין הספיקה לכתוב רק חודש וחצי ביומנה, עד שנשלחה אל מותה במחנה ההשמדה סוביבור. היומן (עם רישום עד היום האחרון לפני השילוח!), כמה מכתבים, עט נובע, מגבת קטנה וקווצת שיער שלה הוברחו אל החבר ההולנדי מסוביבור. היומן נשאר אצל משפחת החבר עד שהועבר לארכיון הלאומי של הולנד, לפני שנתיים. כך פספסה הלגה דין תהילת עולם בתור אייקון שואתי. אנה פרנק הייתה פה קודם?

2.      ג'יימס ווטסון נולד רק 3 שנים אחרי הלגה דין, ב- 6 באפריל 1928, אבל במקום אחר לגמרי ארה"ב. בהיותו בן 25 בלבד הוא גילה, יחד עם חוקר נוסף, את מבנה מולקולת ה- DNA‏, תגלית עליה זכה בפרס נובל 9 שנים לאחר מכן. בספרו "הסליל הכפול" הוא כותב: "מבנה כל כך יפה פשוט היה חייב להתקיים". הגילוי, כידוע, פתח פתח לפרויקט מיפוי הגנום האנושי, שעדיין נמשך (ומהווה השראה לסדרה המעולה "גיבורים"). אבל ל"מבנה היפה" יש גם צד אפל: ווטסון היה בעד השבחת הגזע (אאוגנטיקה- ע"ע נאציזם), וטען כי העשירון התחתון של האינטליגנציה (כלומר, ה- 10% הכי טיפשים), צריכים להיות מופלים עוד בהיותם עוברים. עוד כמה שאין להם זכות קיום, לפי ווטסון- בנות שאינן יפות והומוסקסואלים. סליחה, רוצה אולי להיוולד בגרמניה הנאצית?

3.      ואחרון חביב, גם הוא בתחום לקיחת חיי אדם- צ'רלס סוברו (לא כמו האוטו). איש חביב שנולד ב- 6 באפריל 1944, והחל לרצוח מערביים בתאילנד, הודו ונפאל. בעזרת שותפתו לפשע הוא היה מסמם אותם, לאחר מכן רוצח אותם ומצית את גופתם. הוא נתפס בהודו ונידון ל- 12 שנות מאסר, מתוכן ריצה רק 10, אחרי שהצליח לברוח מן הכלא בעזרת סימום של השומרים בסוכריות עם חומרי הרדמה… הוא נתפס שוב, וריצה עוד 10 שנים על הבריחה הזו. אחרי השחרור הוא נסע לצרפת ושהה שם קצת, אך אל דאגה: לידיעת הנוסעים לצרפת- הדביל חזר לנפאל, מרצונו החופשי, ושם נתפס ונידון למאסר עולם, אותו הוא מרצה עד היום.

בא"מ יקר- לא משנה מה תהיה בחירתך, אנא- נסה לחמוק מהגורל הלא כל כך חיובי של שותפיך ליום חגך…

מזל טוב!

מ. שאילתא.

2 comments for “מזל טוב לבעל אלף המבטאים!

 1. שחר
  6 באפריל 2009 at 23:10

  אגב, בעקבות ההפניה מפוסט יום ההולדת הגעתי הלום. ורציתי לחלוק מידע זוטא:
  הידעת, כיצד מצאו הגרמנים את אנה פרנק? ובכן, כפי שכל מבקר באמסטרדם יוכל להבין מייד, מלאכתם לא הייתה קשה כלל.
  כל אמסטרדם מלאה בשלטים המכוונים אל הבית! פלא הדבר שלקח לגרמנים זמן כה רב למצוא את מקום המסתור בהתחשב במספרם הרב של השלטים המכוונים אליו מכל רחבי אמסטרדם.

 2. 6 באפריל 2009 at 23:11

  אוי, זאת בדיחה מעולה. 😆
  לא נעים להודות, אבל אני די מחבבת בדיחות שואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *