מזל טוב לאיטלקייה!

איטלקייה יקרה,
נכון, גם את נולדת בחודש מאי, כמו רבים מחברי מועדוננו הקט, אבל זה לא אומר שאת לא מיוחדת. גם את חולקת יום משמח זה עם אנשים שונים ומשונים: הראשון הוא בעל זהות כפולה, השני הוא בן של, אבל גם בזכות עצמו, והשלישי עוזר לנו למגר את כוחות הרשע.
ונתחיל בראשון, מתחום הספרות:
היום היה צריך לחגוג את יום הולדתו ה- 93 הסופר הצרפתי-יהודי רומן גארי, שכתב את הרומאן המדהים (אם לא קראתם- מומלץ בחום!) "עפיפונים", ואת הרומאן המפורסם ביותר שלו (לפחות במערכת החינוך הישראלית) "כל החיים לפניו", אותו פרסם תחת השם הבדוי אמיל אז'אר. רומן גארי לא יחגוג היום, כי הוא החליט לסיים את חייו כבר לפני 27 שנים.
השני הוא מתחום הבידור:
אנריקה איגלסיאס, הבן של חוליו (שמוכר יותר לנשים בגיל 40-60), חוגג ממש היום את יום הולדתו ה- 32. ואנקדוטה אישית: המערכת הזדמנה לפני שנים ללונדון, בפעם הראשונה בחייה, ודווקא כדי לראות את ההופעה של אחד, אנריקה איגלסיאס, שעליו מעולם לא שמעה. באותו ביקור היסטורי שבלונדון, הצליחה המערכת גם להיפגש עם מי שלימים יהיה בעלך, איטלקייה חמודה שלי, ולאבד איתו ביחד שתי בנות דודות אהובות.
והשלישי, מהתחום הכי חשוב- הספורט. לפני 30 שנה בדיוק, ב- 8 במאי 1977, נולדו שני תינוקות באירופה: אחת איטלקייה (שאז לא הייתה איטלקיה ובטח לא באיטליה), ואחד יווני בשם תיאודורוס פאפאלוקס (תיאו בשבילכם). לימים יגדל היווני ובגיל 11 יהיה גובהו כבר 1.65 מטר. הוא ימשיך לגבוה עוד עד שייעצר בגובה של 2 מטר בדיוק. הוא יזכה בכמה אליפויות ובהרבה פרסים, אך תפקידו החשוב ביותר, מבחינת המועדון, הוא עובדת היותו חלק מקבוצת הכדורסל צסק"א מוסקבה, ועובדת היותו אחראי, במידה רבה, להרבה הפסדים של הצהובה הנאלחת מיד-נוקיהו, מכבי תל אביב. תודה, תיאו!
ואי אפשר בלי קצת שואה: נזכיר שה- 8 במאי מצוין כיום הניצחון על גרמניה הנאצית בארצות המערב. שמחה כפולה ומכופלת!
אז שתהיה לך, איטלקייה (ואחות) יקרה, שנה של נצחונות, אהבה והצלחות.
מזל טוב!
מ. שאילתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *