מזל טוב לחברת הכבוד!

חברת כבוד יקרה,

עקב היותך חברת כבוד של המועדון, המערכת ראתה לנכון לשהות איתך במשך כל יום הולדתך הלועזי והעברי כאחד, ולכן לא הספיקה לאחל לך ברכות מסורתיות ליום ההולדת (כמיטב המסורת של המועדון). אז קבלי עכשיו:

ב- 5 במאי, ממש כמוך, נולד קרל מרקס, אבי תורת הקומוניזם, הוגה, פילוסוף וסוציולוג, שהיווה ומהווה השראה עד היום בתחומים רבים. הוא אמנם נולד אתמול, לפני 189 שנים, אבל הוא עדיין נחשב רלוונטי עד היום בעיני רבים וטובים (ביניהם חברת מועדון אדומה אחת).

עוד נולד אתמול, לפני 49 שנים, רון ארד (ידעת את זה?), שנשבה לפני 21 שנים, כשהוא בן 28 בלבד.

ולנולדים עם גורל משמח יותר (כולנו תקווה):

יוסי בניון, אחד הכדורגלנים המבריקים (והחמודים) ביותר שיצאו מארצנו הקטנטונת בשנים האחרונות נולד גם הוא ב- 5 במאי. האם בגיל 27, אותו חגג אתמול, עדיין אפשר לכנות אותו "הילד"?

ולדובדבן שבקצפת (הצמחית):

המערכת חיפשה וחיפשה עוד מישהו עם התאריך המקסים שלך, חברת כבוד חמודה, ומצאה:

ב- 5/5/77 נולדה בקליפורניה טיפאני רוברטס, אמריקאית שבחרה לעסוק בספורט שהוא לא הכי פופולרי במולדתה: כדורגל. לא פופולרי, לא פופולרי, אבל מביא כבוד. ב 1994, והיא בת 17 בלבד, היא זוכה יחד עם קבוצתה במדליית הזהב של המשחקים האולימפיים. היא גם השחקנית ה- 16 בכל ההיסטוריה של הכדורגל האמריקאי, ששיחקה מעל 100 משחקים בשם ארה"ב. אז יש כבוד לתאריך.

ועוד שני דברים קטנים:

ה- 5 במאי הוא לא רק יום ספורטיבי במיוחד, עם רוברטס ובניון, אלא גם יום של שחרור. באתיופיה, דנמרק והולנד, מציינים יום זה כיום השחרור (כל אחד מעולו של נוגש אחר).

וקצת רוחניות לסיום: את יום הולדתו של בודהה מציינים, כמובן, לפי לוח השנה הסיני. התרגום של התאריך ללועזית משתנה בכל שנה, אבל בשנה שעברה (בה המועדון עדיין לא פעל, כך שזה לא אשמת המערכת שהיא לא ציינה את זה...) יצא יום הולדתו של בודהה בדיוק ב- 5 במאי! [השנה, אגב, הוא יוצא ב- 24 במאי. ]

אז חברת כבוד יקרה,

שתהיה לך שנה מלאת רוחניות וספורט (צריך עוד משהו? טוב, וגם התחלות חדשות). ואת התאריך העברי המיוחד שלך נשאיר לשנה הבאה…

רק אהבה,

מ. שאילתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *