מזל טוב לכרבולת!

ברצוני לברך את המצטרפת החדשה למועדוננו, שחוגגת היום גם את יום הולדתה: מזל טוב וברוכה הבאה למועדון! מעתה כינוייך הוא: הכרבולת.
ולענייננו:
היום לפני 79 שנים בדיוק, ב- 15 במאי 1928, התוודע העולם לשני יצורים מצוירים בשם מיקי מאוס ומיני מאוס.
וולט דיסני וחברו אוב איוורקס יצרו סרט בשם Plane Crazy‏. הסרט היה אילם, בשחור-לבן, וגולל את סיפורו של עכבר בשם מיקי, ששוכר מטוס ומטיס בו את חברתו החדשה, מיני. במהלך כל הטיסה הוא מנסה לנשק אותה, ללא הצלחה. לבסוף, כשהוא עובר את גבול הטעם הטוב, מחליטה מיני לעשות את המעשה השפוי האפשרי היחיד, ולקפוץ מהמטוס (עם מצנח, כמובן). מיקי כל כך מבולבל שהוא מאבד שליטה על המטוס וכאן מתחילות אפשרויות בלתי מוגבלות של היפוכים, גלגולים, תאונות ועוד כהנה וכהנה דברים מצחיקים. כל אורכו של הדבר הזה היה 6 דקות, אבל הצופים נדלקו על העכבר החצוף ועל חברתו האמיצה. כשבעה חודשים לאחר מכן, בדצמבר 1928, הוסף גם פסקול לסרט.
מצורפת תמונה מהסרט:

plane-crazy.jpg

והשאר היסטוריה.
עוד פריט היסטורי מעניין: השנה השתמשו אנשי החינוך של חמאס בדמותו של מיקי בתוכנית הטלוויזיה שלהם. הבובה, בדיאלוג מרתק עם הילדה המנחה, הטיפה לאורח חיים דתי ולעוד ערכים של חמאס. הנה קישור לתוכנית המצוינת.
הדבר, אגב, לא עבר בשקט, ובתו של וולט דיסני, דיאן דיסני, הגיבה על התוכנית בראיון לעיתון וכינתה את חמאס "רשע צרוף".
אז תאריכו את זה שאתם לא במערכת יחסים הרסנית, שבה, בגלל נשיקה, אתם נאלצים לקפוץ ממטוס, או פשוט מאבדים עליו שליטה. אה, כן, וגם שעוד לא שיכפלו את דמותכם לצורך הסתה ושנאה.
יום טוב ומלא נשיקות,
ומזל טוב לכרבולת!
מ. שאילתא.
נ.ב.
אם שם המשפחה של מיקי הוא מאוס וגם של מיני הוא מאוס, זה לא אומר שהם קרובי משפחה? מישהו בדק את זה פעם? אין פלא שלא יצאו להם ילדים…

2 comments for “מזל טוב לכרבולת!

  1. 11 באוגוסט 2015 at 12:09

    Posts like this brghiten up my day. Thanks for taking the time.

  2. חדוה
    8 ביוני 2018 at 8:49

    איזה פוסטים יפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *