מזל טוב לג'ינג'ית!

ג'ינג'ית אהובה,
לכבוד יום הולדתך (וגם זה באיחור, שכן נולדת ממש באותו יום, וגם באותה שנה, עם העסוקה ממועדוננו), הרשי לי לספר לך מי חולק איתך יום זה:
ב- 1 ביוני 1974 (כלומר, 4 שנים לפנייך), נולדה תינוקת קטנה עם לסת גדולה. התינוקת דווקא לא שינתה את שמה, והתפרסמה בשם שנתנו לה הוריה- אלאניס (על שם אבא, אלן) מוריסט. את ההסבר לשם המוזר ניתן למצוא גם בעובדה שהם קנדים.
בכל אופן, קצרה היריעה מלתאר את הקריירה המגוונת של האישה ה(עדיין) צעירה הזו, אבל נציין כמה נקודות:
הופעתה הציבורית הראשונה הייתה בתוכנית הילדים בטלוויזיה הקנדית: You Can't Do That On Television"‏". בכסף שחסכה היא הוציאה את הסינגל הראשון שלה.
ב- 1995, והיא בת 21, הוציאה מוריסט את האלבום: Jagged Little Pill‏, אלבום שלא צפו לו הצלחה מרובה, אבל זכה בתואר אלבום הסולו הנמכר ביותר בעולם, כאשר הוא מוכר, עד היום, יותר מ- 30 מיליון עותקים (מהם אחד אצל המערכת!). לאלבום זה קדמו עוד שני אלבומים שיצאו בקנדה, אך לא הצליחו.
והנה קישור לקליפ (האהוב) של השיר האהוב על המערכת מתוך האלבום המפורסם:
אחריו הוציאה מוריסט עוד 8 אלבומים (ובסה"כ- 11 בכל הקריירה שלה עד כה). אבל זה לא כל מה שהיא עשתה כל השנים- היא הספיקה לצלם קליפ שלם בעירום, לגזור את השיער הארוך, שהיה הסמל המסחרי שלה, להופיע, בהברקה של ליהוק, בתור אלוהים החמודה בסרט "דוגמה".
ולשחק בתפקידים נוספים ב"מונולוגים מהווגינה", סאות' פארק, סקס והעיר הגדולה, "ג'יי ובוב השקט מכים שנית", "תרגיע", ואפילו ב"דגראסי- הדור הבא" (בתור המנהלת!).
ועם כל זה, היא עדיין מצליחה להישאר קרובה לעם, ולעשות קריוקי:
וגם, ממש לפני שבועיים, לסיים בהצלחה קורס לרכיבת אופנועי שטח.
ג'ינג'ית יקרה, אמנם עד גיל 21 לא הגעת לירח (וגם לא הוצאת את אלבום הסולו הנמכר ביותר בעולם), אבל עשית דברים מעולים אחרים (כמו עוד ג'ינג'י!).
לרגל יום הולדתך, הרשי לי לאחל לך חיים מוצלחים, מלאים ופוריים לפחות כמו של אלאניס, אם לא יותר. ומה שלא תעשי, זכרי- דגראסי היה רק אחד. אין צורך לתמוך בסדרות המשך שמנסות לחקות את הדבר האמיתי. אז אל תיפלי בפח שנפלה בו אלאניס.
מזל טוב, נשיקות וחיבוקים!
מ. שאילתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *