חתולים ומים- שונאים, סיפור אהבה?

המצטרפת החדשה למועדון, הפמיניסטית, לא בזבזה דקה אחת, ומיד שאלה שאלה:

מדוע חתולים שונאים מים?

פמיניסטית יקרה,

לא כל החתולים שונאים מים, מסתבר. בגדול, החתולים שמוצאם מאזורים חמים, כמו טיגריסים, אריות ויגוארים דווקא אוהבים השתכשכות אקראית במים. לעומתם, חתולים שמוצאם מאזורים קרים כמו שונר (lynx), נמר השלג ועוד, משתדלים להימנע ממים ככל יכולתם. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלמגע עם המים יש השפעה על יכולת הבידוד של פרוות החתולים: הפרווה הרטובה אינה מבודדת מהקור, מה שמסביר את חוסר הרצון של חתולים שממילא קר להם, לקרר את גופם עוד יותר.

ואיך כל זה קשור לחתולי הבית/הזבל שלנו?

קודם כל, מוצאם של חתולי הבית הוא ממשפחת החתוליים, ואם הם באו מאזורים קרים יותר של הגלובוס, הם לא יאהבו מים, ממש כמו אבות-אבותיהם.

דבר שני, חתולים בדרך כלל נתקלים במים כאשר משפריצים עליהם, טובלים אותם באמבט וכהנה וכהנה פעולות חביבות. כל מי שקצת מכיר חתולים יודע שחתול לא אוהב שמכריחים אותו לעשות משהו, ולא אוהב שמבהילים אותו. כך שקרוב לוודאי שגם אם תזרקו בכוח ובהפתעה קוביות קבנוס על החתול, הוא ייבהל ויברח משם, במקום לברך על מזלו הטוב. שימו לב גם שחתולים יברחו בהיסטריה ממים שנורים מאקדח מים, אבל לא יאבדו את עשתונותיהם כשיורד גשם. הכל נעוץ בגישה, בקיצור.

ונוסף לכל האמור לעיל, יש גם חתולי מחמד שמאוד מאוד אוהבים מים. יש, כמובן, הזן הנפוץ והידוע של החתול התורכי חובב-המים והשחייה (אגב, כל החתולים יכולים לשחות מצוין. רובם פשוט בוחרים לא לעשות זאת):

אבל חוץ ממנו אפשר גם למצוא סתם חתולים שטובלים כפם בקערת השתייה (ע"ע נאדיה, החתולה הפרטית של המועדון), שהצטרפו לבעליהם למקלחות (ע"ע רומי, החתול והאגדה) ושמשוטטים בחוץ ללא חשש בגשם זלעפות (ע"ע מותק, חתולה מושבניקית).

ולכל הסאדיסטים למיניהם, לכל מי שאי פעם השפריץ מים על חתול כי זה הצחיק אותו נורא, הנה קצת צדק פואטי:

יום טוב, ואל תשכחו לשים מים לחתולים (לשתות הם דווקא מאוד אוהבים, בייחוד בימים חמים),

מ. שאילתא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *