איך מנסרים אישה לשניים?

חברת הכבוד שאלה: איך מנסרים אישה לשניים?

חברת כבוד יקרה,
תרגיל אחיזת העיניים של ניסור אישה לשניים, הנפוץ במופעי קסמים למיניהם, הוצג לראשונה ב- 1920, על ידי קוסם אנגלי בשם פ.ט. סלביט, שהציג, במסגרת מופע של קידום מכירות עצמי, איך הוא מנסר אישה לשניים. בניגוד לתרגיל המוכר לנו היום, רגליה וראשה של האישה לא בצבצו מתוך הקופסה – האישה נסגרה בפנים, כאשר רגליה, ידיה וצווארה קשורים בחבלים, המוחזקים על ידי אנשים מהקהל, כהוכחה לכך שהיא אינה יכולה לברוח. סלביט "ניסר" את הקופסה, "חיבר" אותה מחדש, ולאחר מכן פתח אותה כשהוא מציג את האישה שלמה ובריאה לעיני הקהל הנדהם.
שנה לאחר מכן, ב- 1921, הציג לראשונה קוסם אמריקאי בשם הוראס גולדין, תרגיל דומה. תרגיל זה היווה את הבסיס לצורה המוכרת כיום של ניסור אישה לשניים. גולדין הציג קופסה שהייתה מונחת על שולחן, אליה נכנסה האישה. רגליה וראשה נותרו גלויים לקהל, והיא המשיכה לחייך בהנאה גם כאשר גולדין העביר את המסור באמצע הקופסה בה שהתה. לאחר מכן הוא חיבר את שני החלקים, והוציא את האישה השלמה (ומחייכת עדיין) לקול תשואות הקהל.
ב- 12 ביוני 1923 רשם גולדין פטנט על תרגיל זה. פטנט מס'  1,458,575  במשרד הפטנטים האמריקאי הכיל שלוש ווריאציות לביצוע התרגיל:
1. שימוש בקופסה בה יכולה האישה לקפל את רגליה ולהצמידן לגופה, כאשר מצידה השני מוצגות רגליים מזויפות. הנה, כך:

517px-goldins_illusion_11svg.png
2. שימוש בקופסה המוצבת מעל שולחן חלול, אליו יכולה להעביר האישה את המחצית התחתונה של גופה. גם כאן נעשה שימוש ברגליים מזויפות. הנה, כך:

svg2raster.png
3. שימוש בקופסה המוצבת מעל שולחן חלול, כאשר האישה בקופסה מקפלת את רגליה ואדם נוסף נמצא בתוך השולחן, ורגליו הן שמציצות החוצה. הנה, כך:

variant31.png
במהלך השנים השתכללו השיטות, תוך ניסיון לשלול (בתודעת הקהל) את האפשרות בשימוש בשיטות הישנות (והידועות) של גולדין. כך נכנסו לשימוש קופסאות דקות במיוחד, אשר בהן, לכאורה, לא ניתן היה לקפל רגליים, קופסאות שקופות, בהן לא ניתן היה להסתיר דבר, ניסור בכמה מקומות בקופסה ועוד.
הנה דוגמא הייתה פה דוגמא (שנמחקה מיוטיוב) לאחד התרגילים המתקדמים האלה, שעדיין, על אף הנסיונות להשלות שאין זה כך (ע"ע דיגדוגים ברגליים), משתמשים המבצעים אותם בעקרונות עליהם מבוססים רעיונותיו הראשונים של הוראס גולדין.

5 comments for “איך מנסרים אישה לשניים?

 1. יוסי
  3 במרץ 2009 at 18:50

  זה ממש שוביניסטי. מי קבע שמנסרים רק נשים ומה המשמעות של החלטה כזו?

 2. 3 במרץ 2009 at 20:03

  יוסי, אתה מציב לי פה אתגר? או במילים אחרות: זו שאלה רשמית לשאילתא? 😉

 3. חנך לוין
  3 במרץ 2009 at 20:19

  "לנסר את אשתי גם אני יכול…"

 4. 3 במרץ 2009 at 20:24

  הלו, הלו, אל תנסו את זה בבית!

 5. דוד
  5 במרץ 2009 at 23:00

  נראה לי כי פשוט נשים יותר גמישות מאיתנו… 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *