מה מכילה תערובת התבלינים חוואייג'? [פוסט אורח]

עומר שאל: מה מכילה תערובת התבלינים חוואייג'? האם יש בה קפאין?

ואביהוא, תחקירן חדש במערכת, ענה:

 

את התשובה אני כותב מידיעותי כתימני שבא מבית בו משך עשרות שנים תבלינים היו נקנים שלמים, נבררים, מנוקים ונטחנים ידנית.

חוואיג' הוא שם לתערובת תבלינים, כמו קארי. יש שני סוגי חוואיג': חוואייג' מרק וחוואייג' קפה.

חוואייג' מרק הינה תערובת תבלינים שהמרכיב העיקרי בהּ הוא כורכום. לכורכום מוסיפים: כמון, הל, פלפל שחור, ציפורן, כוסברה יבשה ובצל יבש קלוי (שנקרא וַתִיקֵּה). המינון של כל אחד מהמרכיבים נתון לפרשנות של המערבב ולכן יהיה שוני בין תערובות משני מקורות שונים. בחוואייג' זה משתמשים בהכנת מרק עוף / בשר והכנת תבשילי בשר ודגים.

חוואייג' קפה הינה תערובת תבלינים שהמרכיב העיקרי בהּ הוא זנגַ'בִּיל (זנגביל בעברית, ג'ינג'ר בלעז). לזנג'ביל מוסיפים: הל, ציפורן וקינמון. גם כאן המינונים אינם קבועים. מי שאוהב קינמון יוסיף ממנו יותר ותתקבל תערובת כהה יותר עם נוכחות רבה של הקינמון. לציפורן יש טעם מאד חזק ולכן מוסיפים ממנו ממש מעט.

להערכתי, בשני החוואייג'ים המרכיב העיקרי (כורוכום / זנג'ביל) יהווה כ 50% מהתערובת. עדיין במתכונים שמוצעים בויקיפדיה מרכיבים אלו אינם העיקריים, כך שהווריאציות על החוואייג' עשויות להיות מגוונות.

ולשאלה האם יש בה קפאין? אם במי מהתבלינים הנ"ל יש קפאין אז כן, אחרת לא. [הערת מערכת שאילתא: לא, תבלינים אלה אינם מכילים קפאין]

gws

בתיאבון!

1 comment for “מה מכילה תערובת התבלינים חוואייג'? [פוסט אורח]

  1. 16 בפברואר 2012 at 18:51

    תמיד חשבתי שהפירוש המילולי של חוואייג' זה "תערובת" ויש תערובת לקפה ותערובת למרק. לכן הביטוי תערובת חוואייג' (מרק או קפה) נשמע לי מוזר, כמו להגיד תערובת תערובת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *